بهترین ابزارهای جاسوسی در تاریخ + عکس

سلام خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. در این پست قصد داریم تا شما را با بهترین ابزارهای جاسوسی در تاریخ آشنا کنیم که شاید حتی به ذهنتون هم خطور نکرده باشند. ابزارهای جاسوسی همیشه گجت های جذابی بودند. یکی از دلایل محبوبیت های فیلم های جیمز باند هم وجود همین اسباب بازی های جالب است. اما در فیلم ها می دانیم که بیشتر با تخیل مواجه هستیم. در این پست با ده ابزار جاسوسی آشنا میشوید که در گذشته استفاده میشدند و حالا جایشان در موزه است و جزو تاریخ محسوب میشوند.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

1. رژ لب مرگبار

رژ لب مرگبار

این یک اثر کلاسیک جاسوسی است. رژ لبی که میتواند یک گلوله 4.5 میلی متری شلیک کند. این اسلحه در اواسط سال 1960 از یک مامور به دست آمده است و هم اکنون در موزه بین المللی ابزارهای جاسوسی نگه داری میشود.

همچنین بخوانید: 9 تا از بهترین سازمان های جاسوسی + عکس

 

2. لباس عکاس

لباس عکاس

این روزها دوربین موبایل شما خیلی کوچک تر از این دوربین است. اما این دوربین چهل سال قبل یکی از بهترین دوربین ها برای عکاسی مخفیانه بوده. دوربین در کت جاگذاری میشده و جاسوس میتوانست به راحتی با آن عکاسی کند.

 

3. دوربین تصویر برداری از اسناد

دوربین تصویر برداری از اسناد

در سال های دهه ی پنجاه میلادی، با این دوربین از متن ها و اسناد ها عکاسی میکردند. دوربین از نوعی روش فشرده سازی شیمیایی برای کوچک نگه داشتن اطلاعات استفاده میکرده است. در جنگ جهانی دوم یک جاسوس دوجانبه یکی از انها را که حاوی اطلاعاتی در مورد حمله آلمان ها به پرل هاربر بود به پلیس اف بی آی داد. اما آنها به او اعتماد نکردند.

همچنین بخوانید: 9 تا از بهترین سازمان های جاسوسی

 

4. کفش جاسوس

کفش جاسوس

بین سالهای 60 و 70 میلادی، اکثر دیپلمات های غربی که در شرق اروپا مشغول به کار بودند، ترجیح میدادند که لباس هایشان را از غرب و از طریق پست بخرند. در رومانی سرویس جاسوسی از این موضوع استفاده میکرد و با هماهنگی شرکت پست، در پاشنه ی کفش هایی که آنها میخریدند، ردیاب و میکروفون مخفی، جاسازی میکردند. این کفش به طور اتفاقی در یک بررسی امنیتی در یک سالن کشف شد. ماموران یک سیگنال در سالن کشف کردند، اما وقتی دیپلمات ها سالن را ترک میکردند، سیگنال ناپدید میشد.

برای خواندن ضربه بزنید
10 تا از قویترین ارتش های جهان

 

5. ماشین تایپ رمزنگار

ماشین تایپ رمزنگار

این روز ها انواع روش های رمزنگاری و الگوریتم های پیچیده برای اینکار وجود دارد. اما در جنگ جهانی دوم از کامپیوتر های امروزی خبری نبود. این ماشین تایپ مخصوصی است که آلمانی ها اختراع کرده بودند. آنها میدانستند که ارسال پیام ها از طریق بیسیم به صورت رمزنگاری نشده، کار خطرناکی است. بنابراین این دستگاه را ساختند. انها پیام را به راحتی روی آن تایپ میکردند و پیام نوشته شده توسط یک بخش الکترونیکی به رمز های مخصوص تبدیل میشد و آنها متن کد شده را ارسال میکردند. آلمانی ها تصور میکردند که این الگوریتم غیرقابل شکستن است. در حالی که در آن طرف متفقین آنرا شکسته بودند و پیام های آلمان ها را میخواندند. نکته در اینجاست که آلمان ها در جنگ جهانی دوم هم اطلاعاتی که از طریق شبکه های بیسیم منتقل میشد را رمزنگاری میکردند. اما هنوز خیلی از کاربران فعلی اینترنت شبکه بیسیمشان را همینطور بدون رمزنگاری مناسب رها کرده اند.

 

6. دیسک رمزنگار

دیسک رمزنگار

به نظر وسیله ای ساده می آید. دو صفحه چرخان که روی هر کدام حروف انگلیسی نوشته شده است. از آن برای پیام های رمزنگاری استفاده میکردند و برای باز کردن رمز باید صفحات را در مکان مناسب قرار داد. مثلا در این تصویر m برابر g است. به نظر شکستن رمزش آسان میاید. اما جاسوس ها پیام ها را به زبانی غیر از انگلیسی می نوشتند. بنابراین اول باید میدانستید که پیام ها به چه زبانی نوشته شده اند و همین کار را بسیار سخت میکرد.

همچنین بخوانید: معرفی سازمان جاسوس پرور کمپ ایکس + عکس

 

7. چتر بلغاری

چتر بلغاری

جاسوس ها کلا چتر را دوست دارند. بلغاری ها این چتر را ساخته بودند و در سال 1978 از ان برای کشتن یکی از مخالفان دولت به نام جورجی مالکوو استفاده کردند. این چتر حاوی یک سم بود که یک ماشه کوچک داشت که به راحتی میشد زهر را به بدن هدف تذریق کرد.

برای خواندن ضربه بزنید
6 سلاح های عجیب در جنگ جهانی دوم + عکس و فیلم

 

8. کبوترهای جاسوس

کبوترهای جاسوس

این کبوتر ها در قدیم نقش هواپیماهای جاسوسی فعلی را بازی میکردند و تقریبا کار ماهواره را هم انجام میدادند. آنها را آموزش داده بودند که در جنگ بالای سر دشمن پرواز کنند و دوربین متصل به آنها کار عکسبرداری را انجام میداد. نقش آنها در جنگ بسیار مهم و حیاتی بود. علاوه بر این، زمانی که ارتباط های رادیویی قطع بود،کبوتر نقش انتقال پیام ها را هم بر عهده داشتند. میزان موفقیت کبوتر ها در عملیات هایشان بیشتر از 95 درصد بود و میشود گفت که از انسان ها کارهایشان را بهتر انجام میدادند.

 

9. درخت جاسوس

درخت جاسوس

روس ها در سال 1970 در جنگ های اطراف مسکو، در داخل تنه ی یک درخت، این گیرنده و فرستنده را کشف کردند. آمریکایی ها آن را در آنجا جاسازی کرده بودند. این دستگاه پیام های رادیویی از یک پایگاه نظامی هوایی روسی نزدیک را دریافت میکرد و آنها را به یک ماهواره آمریکایی ارسال میکرد. جالب تر اینکه این دستگاه با انرژی خورشیدی کار میکرد. بنابراین نیازی به نگه داری و یا تعویض باتری نداشت.

 

10. پیام رسان کثیف

پیام رسان کثیف

این ابزار، شبیه مدفوع یک سگ است. اما در واقع درون آن محفظه ای وجود دارد که پیام ها از طریق آن تبادل میشده است. با اینکار افراد میتوانستند در یک محیط، با همدیگر ارتباط برقرار کنند و کسی هم به طرف چنین چیز کثیفی نمی رفت. البته استفاده از این روش همیشه خطرهای خودش را داشته. مثلا ممکن بود کسی آنرا جمع کند.

 

11. دستکش هفت تیر

دستکش هفت تیر

این دستگیر در جنگ جهانی دوم و برای ترورهای سیاسی ساخته شده بود و بیشتر توسط نیروهای دریایی مورد استفاده قرار می گرفت. kgb هم معطل نشد و بعد از اینکه فهمید آمریکا چنین ابزار جاسوسی خوبی را ساخته، او هم دست به کار شد و نسخه خودش را ساخت.

برای خواندن ضربه بزنید
انسان هایی با قدرت ماورایی که برای آمریکا کار میکنند

طریقه استفاده از آن هم اینگونه است که مامور مخفی اول باید دستانش را مشت کند و تا بتواند تیراندازی کند.

 

12. خودکارهایی با جوهر نامرئی

خودکارهایی با جوهر نامرئی

ما در فیلمهای زیادی هم دیدیم که از این نوع خودکار استفاده شود. این خودکار در زمان جنگ سرد تولید و مورد استفاده قرار می گرفت.

جاسوس پس از اینکه از این خودکار استفاده میکرد، رنگ آن پس از چند ساعت می رفت. کار با آن هم دقیقا همین بود و آنقدر هم دشوار به نظر نمی رسید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.