10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند
خانه متفرقه جنایی 10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند
جنایی - 05/06/2019

10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند

10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند :

انیشتین، گراهام بل، ادیسون، برادران رایت و خیلی دیگر که به بشریت با نبوغ خودشان خدمت کردند. اما خوب آنها تنها افراد نابغه جهان نبودند. کسانی هم بودند که نابغه بودند اما هوش خودشان را در راه نادرستی استفاده کردند. در این پست قصد داریم تا 10 تا از مجرمان جهان را برای شما معرفی کنیم که نابغه ای برای خودشان بودند و IQ خیلی بالایی داشتند.

 

10. فرانک ابنیال

10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند
10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند

داستان این مرد آنقدر بزرگ و پر سر و صدا بود که در موردش فیلم catch me if you can با بازی دیکاپریو رو با کارگردانی اسپیلبرگ ساخته شد. فرانک ابنیال دو نیم میلیون دلار در سال اول شروع کارهای خلافش به دست اورد. او خودش را به جای خلبان، فیزیوتراپیست و خیلی شخصیت های دیگر جا زده و از این طریق شماره حساب های اونها رو هم به دست می آورد و از حساب های بانکی آنها پول برداشت میکرد. او حتی لباس نگهبان های بانک را هم میپوشید و کنار باجه دریافت پول و در بانک ها می ایستاد و هر وقت هر کسی که پول به دست سر میرسید و یا میخواست که از بانک بیرون برود میگفت اجازه بدهید برای امنیتتان من کمکتان کنم و پول را برای شما حمل کنم و وقتی که پول را میگرفت به بهانه ای از مشتری جدا میشد و بعد با پولها فرار میکرد. سازمان اف بی ای آمریکا آنقدر تحت تاثیر هوش او قرار گرفت که وقتی دستگیر شد فقط 5 سال از حکم 12 سال او زندانش را گذراند و بعد از آن آزاد شده به شرطی که به FBI کمک کند تا افراد خلافکار دیگر را دستگیر کند. باید بدانید که فرانک ابنیال الان یک سهامدار بزرگ در بورس آمریکاست.

 

9. آدام وُرث

10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند
10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند

او در سن 5 سالگی از آلمان به آمریکا، همراه خانواده اش سفر کرد و بعد از جنگ داخلی آمریکا در نیویورک دزدی میکرد. اما وقتی کم کم شناسایی شد به اروپا سفر کرد و در آنجا کارهای خلاف بزرگتری را شروع کرد از جمله دزدیدن نقاشی های هنرمندان بزرگ تا دزدین الماس های 500 هزار دلاری. بعد هم به لندن رفت و در آنجا مشغول زندگی شد و خودش را به جای اشراف لندنی جا زد و از آنها هم کلاهبرداری های زیادی را انجام میداد و به خوبی و خوشی به اینکار ادامه میداد تا اینکه یک سال قبل از مرگش دستگیر شد.

 

8. برنارد میدوف

10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند
10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند

او بیزینسی را راه انداخت که در آن از مردم پول میگرفت و سود غیرقابل باوری را در ازای آن پیشنهاد میداد. او با اینکارش سرمایه های زیادی را جذب میکرد و از پول های جدیدی که گرفته بود سود بقیه را میداد و از روی حجم انبوه پولها هم برای خودش برمیداشت. معمولا این کارها جواب نمیدهند چون ممکن است که سرمایه گذار تازه پیدا نکنید و در آخر از روی قله سقوط کنید. اما برنارد با هوش زیادی که داشت توانست طولانی ترین کلاهبرداری را در طول تاریخ جهان را انجام دهد و از این راه 65 میلیون دلار سرمایه از سرمایه گذاران مختلف دریافت کند. او این چرخه را تا دهه ها ادامه داد و در حقیقت اگر به خاطر افت اقتصادی آمریکا در سال 2008 نمیبود الان اصلا گیر نمیفتاد. وقتی اوضاع اقتصادی خراب شد او نتوانست سرمایه گذار جدید پیدا کند و سرمایه گذارهای قبلی او هم چیزی حدود بیلیون دلار را به یکباره بیرون کشیدند و باعث شدند که او به یکباره به زمین بخورد و توسط پلیس شناسایی شود. او در حال حاضر در زندان است و در حال سپری کردن حکم خود است.

 

7. نیتن لئوپولد

10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند
10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند

شکی نیست که نیتن لئوپولد یک نابغه بوده. او از دانشگاه شیکاگو در آمریکا در سال 1999 با نمره های بالا فارغ التحصیل شد و طبق مشاهدات دانشگاه بر روی آن IQ حدود 210 داشت. در همان سن های نوجوانی نئوپولد از هوش بالای خود باخبر شد و با فرد باهوش دیگری به نام ریچارد لوپ آشنا شد. آنها طبق یک نقشه از پیش تعیین شده پسرعموی لوپ را دزدیدند و او را به قتل رساندند. هدف آنها از این قتل این بود که لوپ بتواند وارث عموی دم مرگ خود باشد اما طبق شک های همان عمو، پلیس متوجه جنایت آنها شد و هر دو را دستگیر کرد.

 

6. اندرو کیونان

10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند
10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند

او فردی پرچانه بود که IQ او 147 بود. او در سنین نوجوانی به دروغگویی معروف بود و طبق آزمایش های روانی که روی آن انجام شد، او یک جامعه ستیز انتخاب شد. او بعدها هم به همین دلیل از دانشگاه اخراج شد و بعد به سانفرانسیسکو رفت. در آنجا هم با فروشنده ها و دلال های بزرگ مواد مخدر قاطی شد و شروع به تجارت مواد مخدر کرد. بعد از آن هم دوستش را به خاطر یک جر و بحث به قتل رساند و تبدیل به یک قاتل شد و چهار قتل بعد نیز بعد کشتن رفیقش انجام داد که بین آن قتل ها جیانی ورساچی، موسس کمپانی ورساچی نیز بود. او به خانه جیانی ورساچی رفت و او را در خانه اش به قتل رساند و بعد از 8 روز با خودکشی جان خودش را هم گرفت.

 

5. آرنو فیونکه

10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند
10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند

این مرد آلمانی از سال 1998 خیلی راحت از فروشگاه های بزرگ دزدی میکرد. او با تهدید دروغ های یک بمب گذاری فروشگاه ها را خالی میکرد و وقتی که فروشگاه خالی شد، هر چی که دلش میخواست میدزدید و بعد فرار میکرد. یکی از هوشمندانه ترین نقشه هایش وقتی بود که مسیر قطار حامل را به دروغ تهدید به بمب گذاری کرد. پلیس هم از ترس کیسه پول ها را روی ریل انداخت تا پلیس های دیگر بیایند و پول ها را بردارند. اما قبل از اینکه پلیس های دیگر بیایند خود آرنو سر میرسد و پول ها را میگیرد. او با اینکار هم در آلمان خیلی معروف شد و هم اینکه باعث شد که پلیس ها خیلی ساده لوح و احمق به نظر برسند. او حتی بعد از دستگیری هم شهرتش را با نقاشی های کارتونی و نویسندگی که انجام میداد زیادتر کرد.

 

4. لئوناردو نوتاربارتولو

10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند
10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند

در سال 2003 یک گروه از دزدان حرفه ای الماس هایی به ارزش صد میلیون دلار را از فروشگاه بزرگ Antwerp World Diamond Centre دزدیدند. همه آن را بزرگترین سرقت قرن میدانستند. اما خوب قرن فقط سه سالش بود. رئیس آن گروه لئوناردو نوتاربارتولو بود. یک دزد حرفه ای که دزدی را در سن 8 سالگی شروع کرده بود. او دزدی الماس را از سه سال قبل برنامه ریزی کرده بود و از جواهرفروشی بغل دایموند سنتر، جواهر میخرید و به این ترتیب تونست تمامی دوربین ها و سنسورهای حرارتی و کلا همه چیز را شناسایی کند و بعد از اینکه تمام نقاط ضعف و قوت را شناسایی کرد، توانست این دزدی را انجام دهد. اما هنوز هم یک مسئله بزرگ و راز است که او چطور توانست گاوصندوقی که بیش از 80 رمز داشته را باز کند.

 

3. زودیاک کیلر

10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند
10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند

این شخص هر کسی که هست، یکی از بزرگترین قاتل های سریالی ناشناخته در تاریخ جهان است که از سال 1968 تا سال 1969، 37 قتل را انجام داده. او شکارهایش را به صورت تصادفی انتخاب میکرد که کار را برای گرفتنش خیلی سخت کرده بود. اما خود او نامه های رمزنگاری شده ای برای مقامات میفرستاد و به اون برای پیدا کردن خودش سرنخ میداد و اونها هم مشغول رمزنگاری نامه ها میشدند تا او را پیدا کنند. او یا واقعا خیلی باهوش بوده و میخواسته به پلیس ها سرنخ بدهد و یا کلا میخواسته آنها را منحرف کند تا پیدایش نکنند. او رد طول مدت قتل هایش 20 تا 30 نامه برای پلیس فرستاد که هیچکدام منجر به دستگیری او نشد و تا به امروزه زودیاک خیلی محققان و پلیس های بزرگ را در حیرت گذاشته.

 

2. رادنی آلکالا

10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند
10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند

رادنی آلکالا در آمریکا به عنوان قاتلی شناخته میشد که قبلا در مسابقه تلویزیونیش شرکت کرده بود. او در حالی در این مسابقه تلویزیونی شرکت کرده بود که 8 سال، حرفه اش به قتل رساندن مردم بوده است. او شخصی بسیار باهوش بود و با هوشش توانسته بود به مدت 20 سال از دست قانون مخفی باشد. منبع ها زیاد دقیق نیستند اما گفته میشود که IQ آکلالا بین 137 تا 170 بوده. او با هوش و اعتماد به نفسی که داشت، حتی در مدت تحت تعقیب بودنش هم جایی نمیرفت و در شرکت کار میکرد.

 

1. تد کازینسکی

10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند
10 قاتل و مجرم جهان که نابغه بودند

اگر شما هم اسم او تا حالا به گوشتان نخورده، شاید اسم یونی بمبر را شنیده باشید که توسط FBI به او اختصاصی داده شده بود. او از سال 1978 تا 1995 بمب گذاری در بسته های پستی و فرودگاه ها سی نفر را به قتل رساند. اما قبل از اینکه او این کار بمب گذاری را شروع کند، او یک متخصص ریاضی بود. در سن 25 سالگی جوانترین دستیار پروفسور بود و مسئله های ریاضی او آنقدر پیچیده بودند که فقط 10 تا 12 نفر در در کل آمریکا آن را میفهمیدند. بعد از تست روانشناسی که در دانشگاه از او گرفته شد فهمیده شد که او از مشکلات روحی و روانی رنج میبرد. او به هر حال زندگی رو به رشدش را رها کرد و به کوه های مونتانا رفت تا بمب درست کند و در نهایت دستگیر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

جان هایرو برترین آدمکش اسکوبار

جان هایرو برترین آدمکش اسکوبار : سلام خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. بسیاری از ما با نام …