10 تا از برترین فیلم های رزمی تاریخ + عکس

چه کسی می تواند در مقابل یک فیلم رزمی زیبا مقاومت کند؟ این فیلم ها نه تنها پر از صحنه های اکشن هستند بلکه بسیار سرگرم کننده هم می باشند. بسیاری از ستارگان بزرگ سینما همیشه در فیلم های رزمی دیده شده اند. از جمله بروسلی، جت لی و جکی چان. تاکنون فیلم های زیبای رزمی بسیار زیادی، هم در هالیوود و هم به خصوص در آسیای شرقی ساخته شده است و همین موضوع، انتخاب فیلم های برتر این ژانر را دشوار می کند. با ما همراه باشید تا 10 فیلم رزمی برتر تاریخ سینمای جهان را مرور کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

10. خانه خنجرهای پران

خانه خنجرهای پران

لیست خود را با این فیلم رویایی و رمانتیک آغاز می کنیم. درست است که در این فیلم صحنه های رزمی چندانی دیده نمی شود و این صحنه ها چندان واقعی به نظر نمی رسند، اما هیجان و شجاعت بدیعی را به نمایش می گذارند.

صحنه های مبارزه همانند صحنه های رقص های باله هستند و به همین دلیل تماشای آنها لذت بخش است. نتیجه این فیلم رزمی زیبا، داستان عشق میانِ یک مامور و زنی است که مامور باید به او نزدیک شود. صحنه ی پایانی مبارزات میان دو مبارز مرد در برف، زیبا و به یادماندنی است.

 

9. سی و ششمین تالار شائولین

سی و ششمین تالار شائولین

در حقیقت این فیلم به همراه فیلم رزمی اژدها وارد میشود، آغازگر صنعت فیلم های رزمی بودند. این فیلم در سال 1978 اکران شد. زمانی که جلوه های ویژه کامپیوتری اختراع نشده بود. فیلم درباره ی شخصیتی است که به معبد شائولین می رود تا زیر نظر استاد هنرهای رزمی کونگ فو یاد بگیرد.

داستان فیلم قابل قبول است اما نقطه قوت فیلم، صحنه یک ساعته آموزش دیدن شخصیت اصلی داستان است که به مرور مهارت های مدرسه شائولین را فرا می گیرد. این فیلم اولین فیلمی بود که مهارت های رزمی را به بیننده نشان می داد و قطعا ارزش تماشا کردن را دارد.

همچنین بخوانید: 10 تا از ترسناک ترین فیلم ها

 

8. بانکوک ناک اوت

بانکوک ناک اوت

احتمالا این فیلم رزمی بهترین اثر کارگردان تایلندی پاناریتی کرای است. طرح داستان سادست اما مانند تمام فیلم های این ژانر، ساده بودنش باعث موفقیتش شده است. زیرا داستان پیچیده و یا عمیقی نداشته و تمرکز مخاطب را روی صحنه های اکشن نگه می دارد.

خلاصه داستان این است که یک عده رزمی کار در یک مکان حبس شده اند و باید با مبارزه از آن مکان خارج شوند. در این فیلم صحنه های مبارزه مختلفی ایجاد شده و شخصیت ها با هر شیوه ای با هم رو به رو می شوند.

این فیلم در سال 2012 اکران شد و یک فیلم اکشن مدرن محسوب می شود. جالب توجه است در این فیلم هیچگونه جلوه ی کامپیوتری وجود ندارد.

 

7. بوسه اژدها

بوسه اژدها

بی تردید بدون نام بردن از جت لی نمیشه لیست فیلم های رزمی را تکمیل کرد. او در نقش یک کارآگاه ظاهر می شود که به فرانسه سفر کرده تا به دنبال یک سردسته اوباش چینی بگردد. پس از رسیدن به فرانسه توسط یک پلیس فاسد فرانسوی، به قتل سردسته اوباش متهم می شود و تا آخر فیلم سعی می کند تا بیگناهی خودش را ثابت کند.

مسلما صحنه های مبارزه ی این فیلم به دلیل وجود جت لی زیبا هستند. جت لی آنقدر سریع عمل می کند که خود شما هم متوجه نمی شوید که چه اتفاقی رخ داده است. تنها چیزی که می بینید لت و پاره شدن شخصیت های منفی فیلم است. اسم فیلم از صحنه ی پایانی فیلم الهام گرفته که جت لی میخواهد با حرکت بوسه اژدها و یک تکنیک ممنوعه روی گردن، پلیس فاسد را به قتل برساند.

 

6. ایپ من

ایپ من

دانی ین در این فیلم در نقش ایپ من ظاهر می شود. اگر ایپ من را نمی شناسید باید بدانید که او استاد رشته رزمی “وینگ چون” بود و بروسلی تحت نظر او آموزش دید. بنابراین این فیلم رزمی باید دیدنی باشد.

نقطه قوت این فیلم عبارت است از نقش آفرینی های دانی ین و صحنه های جنون آمیز مبارزه. با دیدن این فیلم متوجه می شوید که وینگ چون چه ورزش چابک و پرسرعتی است. این فیلم همچنین زندگی در سال 1930 چین را به خوبی نشان می دهد. چون استاد ایپ در آن دوران زندگی می کرده. قطعا از دیدن این فیلم اکشن نفس گیر، لذت خواهید برد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر ترسناک جهان درباره بیگانگان

 

5. ببر خیزان، اژدهای پنهان

ببر خیزان، اژدهای پنهان

با ورود فیلم های رزمی در سال 2000 نیاز به یک عنصر جدید احساس می شد. ببر خیزان اژدهای پنهان عنوان فیلمی بود که محدودیت ها را کنار زد و به موفقیت رسید. این فیلم در کنار استفاده از داستان های کونگ فو، برای مبارزه از جلوه های ویژه رایانه ای هم استفاده کرد که در نتیجه هیجان این صحنه ها دو چندان شد. البته در این روش، بسیاری از مهارت های هنر کهن رزمی که اساتید به آن می بالیدند نیز به نمایش درآمد.

یکی از زیباترین صحنه های فیلم، صحنه ی آغازین آن است که شخصیت اصلی برای به دست آوردن شمشیر دزدیده شده، روی سقف به تعقیب و گریز می پردازد. اگر چه در مقایسه با فیلم های رزمی دیگر در این اثر، صحنه های رزمی چندانی دیده نمی شود، اما با اینحال خوش ساخت بودن آن و نقش آفرینی های زیبای بازیگران، باعث موفقیت این اثر زیبا شده.

 

4. تاخت و تاز

تاخت و تاز

این فیلم یکی از فیلم های مدرن لیست ما و بدون شک یکی از خشن ترین و خونین ترین ها می باشد.

یک تریلر رزمی در اندونزی درباره یک گروه از ماموران پلیس که یک ساختمان به دام افتاده در چنگال خلافکاران را احاطه کرده و خود نیز به دام می افتند. این ساختمان توسط دوربین های امنیتی کنترل می شود و خلافکاران به شدت ماموران را کنترل می کنند. در واقع می شود گفت که این فیلم یک صحنه مبارزه طولانی است. فیلم پر از شخصیت های منفی و صحنه های مبارزه کاملا خشونت بار و خونین است.

 

3. رینگ خونین

رینگ خونین

دهه ی 1980 میلادی پر از فیلم ها و ستاره های اکشن بود. یکی از بهترین ستاره های رزمی اون سالها بدون شک ژان کلود ون دام بود. او با این هیکل عضلانی اش هنوز هم در این حرفه موفق است. این فیلم بهترین فیلم او محسوب می شود و صحنه های اکشن بسیار زیبایی دارد. صحنه اکشن و مبارزه فیلم، آنقدر واقعی به نظر می رسند که حس می کنید واقعا در آن صحنه ها حضور دارید.

این فیلم از زندگی واقعی هنرمند رزمی کار فرانک داکس الهام گرفته شده. این شخصیت به دنیای مبارزه ی زیرزمینی وارد می شود و داستان فیلم به همین سادگی است. اما صحنه های رزمی و زیبای آن، باعث تفاوت فیلم خواهد شد. یکی از صحنه های زیبای فیلم صحنه ی پایانی آن است که ون دام در آستانه ی کور شدن است. اما باز هم در مقابل شخصیت منفی مقاومت می کند و با او به مبارزه می پردازد.

 

2. اژدها وارد می شود

اژدها وارد می شود

بدون شک بروسلی بزرگترین هنرمند رزمی کار تاریخ است که توانسته این هنر را به غرب معرفی کند و هیچکس نمی تواند انکار کند که این فیلم برترین فیلم بروسلی حساب می شود.

داستان فیلم به این صورت است که بروسلی به دنیای مبارزات زیرزمینی مخفی وارد می شود تا با “هان” مبارزه کند. اما رفته رفته در طی مسابقات متوجه می شود که در قاچاق مواد مخدر دست دارد و اجرای مسابقات راهی برای مخفی کردن اعمال خلاف او است.

در این فیلم صحنه های مبارزه فراوانی وجود دارد که بروسلی در آنها خوش درخشیده است. البته صحنه های اکشن تنها دلیل زیبایی این اثر محسوب نمی شود. داستان فیلم تا پایان بیننده را مجذوب نگه می دارد و پیچ و تاب های اون لذت فیلم را افزایش می دهد.

همچنین بخوانید: زندگینامه بروس لی در 20 نکته

 

1. اونگ-بک: مبارز موای تای

اونگ-بک: مبارز موای تای

تونی جا در این فیلم خوش درخشیده. او در نقش یک استاد بوکس تایلندی ظاهر شده که از روستای خود خارج می شود تا یک اثر کهن با ارزش را از چنگ سارقان خارج کند. نقطه قوت این فیلم صحنه های اکشن آن است.

این فیلم در زمان اکران به دلیل استفاده نکردن از جلوه های کامپیوتری شهرت داشت. تمام صحنه های مبارزه فیلم، صد در صد حقیقی است و توسط بازیگران و به خصوص تونی جا انجام شده. این فیلم توانست در ژانر فیلم های اکشن که اغلب از جلوه های کامپیوتری استفاده می کنند، موج جدیدی را به وجود بیاورد.

در حقیقت این فیلم به سبک حقیقی و طبیعی اکشن روی آورده بود. فیلم مبارز موای تای حقیقتا مهیج و سرگرم کننده است و تا پایان فیلم نفستان را در سینه حبس میکند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *