10 تا از قویترین ارتش های جهان
خانه متفرقه نظامی 10 تا از قویترین ارتش های جهان
نظامی - 01/06/2019

10 تا از قویترین ارتش های جهان

10 تا از قویترین ارتش های جهان :

ارتش هر کشور برای امنیت اون کشور، نقش اساسی دارد به همین دلیل هر ساله بودجه ی کلانی به ارتش اختصاص داده میشود. کشور ها برای افزایش قدرت ارتش خود دست به اقدامات مهمی میزنند. در حقیقت مقایسه قدرت ارتش کشور های مختلف مار سختی است و نمیشه صرفا با مقایسه توانایی جنگی و میزان کشت و کشتار اون کشور را آزمود. به طور کلی برای بررسی قدرت ارتش یک کشور باید میزان دارایی و تکنولوژی های پیشرفته، میزان قدرت و حجم نیروهای ارتش، بودجه ی کلی و موارد دیگر را در نظر گرفت. با تن تاپ همراه باشید تا 10 تا از قویترین ارتش های جهان را با هم مرور کنیم.

 

10. ارتش ژاپن

ارتش ژاپن
10 تا از قویترین ارتش های جهان

ژاپن سرزمین سامورایی ها بوده و در جنگ جهانی دوم یکی از نیروهای پیشرو بوده است. خوشبختانه صلح نهایی در پایان جنگ جهانی دوم. از پیشرفت های مخرب این ارتش جلوگیری کرد. این کشور اولین بار حدود چهل سال پیش و با اشغال چین نیروهای ارتش خودش را گسترش داد. در سال 2011 کشور ژاپن با اختصاص دادن 49/1 میلیارد دلار برای ارتش خود در جایگاه ششم جهان قرار گرفت. ارتش ژاپن 247 هزار پرسنل اکتیو و حدود 60 هزار پرسنل رزرو دارد. همچنین با داشتن 1595 هواپیما از نظر نیروی هوایی در جایگاه پنجم قرار میگیرد. این ارتش دارای 131 کشتی جنگی است. ارتش کشور ژاپن در آسیا حرفای زیادی برای گفتن داره.

 

9. ارتش کره جنوبی

ارتش کره جنوبی
10 تا از قویترین ارتش های جهان

کره جنوبی در مرز کره شمالی قرار داره و از آنجایی که کره شمالی ارتش قوی داره، برای این کشور یک تهدید به شمار میره. اما علاوه بر کره شمالی، چین و ژاپن هم میتونه کره جنوبی رو تهدید کنه. به همین دلیل این کشور بودجه نظامی خودش رو به 34 میلیون دلار افزایش داد. ارتش این کشور شامل 640 هزار پرسنل اکتیو و دو میلیون و نهصد هزار نفر پرسنل رزو میباشد. 1393 هواپیما و 166 کشتی کوچک داره. این کشور شمال 15 هزار سلاح زمینی که شامل سیستم های راکت و دو هزار سیصد و چهل و شش تانکه. همچنین این کشور از لحاظ ارتشی با ایالت متحده آمریکا تمرین میکنه.

 

8. ارتش ترکیه

ارتش ترکیه
10 تا از قویترین ارتش های جهان

در حقیقت هم مرز بودن کشور ترکیه با کشورهای درگیر جنگ، حضورش در جنگ سوریه و کشمکش با آزادی طلبان کرد باعث شده که این کشور به فکر گسترش قدرت نظامی خودش باشه و در سال 2015 بودجه ی آن را 15 درصد افزایش بده. بودجه ی دفاعی این کشور 18 میلیاد دلاره. حجم ارتش به همراه پرسنل اکتیو و رزروش 660 هزار نفره. ترکیه دارای هزار هواپیمائه. همچنین گفته میشه این کشور 16 هزار سلاح زمینی هم داره. رابطه دیپلماتیک قوی این کشور با آمریکا و فعالیت های کلیش، ارتش این کشور رو در مقام هشتم قرار میده.

 

7. ارتش آلمان

ارتش آلمان
10 تا از قویترین ارتش های جهان

آلمان یکی از قدرت های اقتصادی جهانه. اما برخلاف مخارج سالانه 45 میلیون دلاری به نظر میرسه که در سال های اخیر ارتش این کشور ضعیف شده. احتمالا دلیلش اینه که نسل به دنیا اومده و رشد یافته از سال 50 و 60 مخالف جنگ بوده و علت ترس از شکست از کشور های دیگر، از ملحق شدن به ارتش جلوگیری کردند. در سال 2011 خدمت اجباری از سیستم این کشور حذف شد تا این کشور یک کشور نظامی محسوب نشه. این ارتش دارای 183 هزار پرسنل اکتیو و 145 هزار پرسنل رزو است. هفتصد و ده هواپیما و حدود 5هزار سلاح مختلف داره.

 

6. ارتش فرانسه

ارتش فرانسه
10 تا از قویترین ارتش های جهان

فرانسه هم یکی از کشور هایی بود که در سال 2013 به دنبال آلمان تصمیم گرفت بودجه ی دفاعیش رو 10 درصد کاهش بده و اون رو برای لوازم پیشرفته خرج کنه. در حال حاضر بودجه ی سالانه ارتش این کشور 43 میلیون دلاره که یک نهم از بودجه ی کشور رو تشکیل میده. حجم ارتش این کشور پانصد هزار نفره. همچنین این ارتش دارای بیش از هزار هواپیما و نه هزار سلاح زمینیه.

 

5. ارتش بریتانیا

ارتش بریتانیا
10 تا از قویترین ارتش های جهان

بریتانیا هم تصمیم گرفت که از سال 2010 تا سال 2018 ارتش خودش رو 20 درصد کاهش بده و همچنین ارتش هوایی و دریاییش رو نیز کاهش داد. در حال حاضر بودجه نظامی بریتانیا 54 میلیارد دلاره. نیروی ثابت این ارتش 205 هزار نفر و به همراه 908 هواپیما و 66 کشتیه. با این حال هنوز هم ارتش این کشور با عملیات تمرینی پیشرفته، تجهیزات و 108 سلاح هسته ای، قدرت بسیار زیادی داره.

 

4. ارتش هند

ارتش هند
10 تا از قویترین ارتش های جهان

هند برای ساخت یک ارتش قدرتمند از جمعیت خودش استفاده کرده و ارتشی با حجم 3/5 میلیون نفر آماده کرده که یک میلیون و سیصد و بیست و پنج هزار نفر آنها عضو فعال هستند. یکی از دلایل قدرت این ارتش همون حجم زیادشِ. این ارتش دارای 16 هزار سلاح زمینی شامل 3500 تانک و 1785 هواپیما و سلاح هسته ای است. موشک های بالستیک هند میتونه تمام پاکستان و یا چین رو تخریب کنند. در حال حاضر بودجه ی ارتش این کشور46 میلیارد دلار است. اما تصمیم دارند تا برای مدرن کردن ارتش و قرار گرفتن در جایگاه جهارم بودجه نظامی تا سال 2020 بودجه اون رو افزایش بدن.

 

3. ارتش چین

ارتش چین
10 تا از قویترین ارتش های جهان

بودجه ی دفاعی چین 126 میلیارد دلار است که با توجه به تصمیم اونها برای افزایش قدرت دفاعی خود، احتمالا اون رو 12 درصد افزایش میدهند. این ارتش دارای 2,285,000 نفر پرسنل فعال و 2,300,000 نفر پرسنل رزرو است و 25000 سلاح زمینی هم داره. همچنین در نیروی هوایی خود دارای 2800 هواپیماست. چین دارای 300 سلاح هسته ای و دارای 180 آرایش نظامی مختلفِ.

 

2. ارتش روسیه

ارتش روسیه
10 تا از قویترین ارتش های جهان

بودجه ی دفاعی روسیه 76 میلیارد دلاره و انتظار میره در سه سال آینده 44 درصد افزایش پیدا کنه. در حقیقت بودجه ی نظامی کرملین از سال 2008 یک سوم افزایش یافته. به خصوص از زمان قدرت ولادیمیر پوتین در سال 2000. روسیه از زمان فروپاشی شوروی حدود دو دهه ی گذشته ارتش خودش رو گسترش داده. این ارتش دارای 766000 پرسنل فعال و 2/5 میلیون پرسنل رزورِ که سربازان پیوسته آموزش میبینن. روسیه با داشتن 15500 تانک بیشترین نیروی تانک جهان رو داره. اگر چه این سلاح هم مانند سلاح های گذشته قدیمی شده. این کشور با داشتن 8500 سلاح هسته ای فعال در جهان حرف اول رو میزنه.

 

1. ارتش ایالات متحده آمریکا

ارتش ایالات متحده آمریکا
10 تا از قویترین ارتش های جهان

ایالات متحده آمریکا سالانه 612 میلیارد دلار برای ارتش خرج میکنه. یعنی مبلبغی مجموع نه کشور دیگه. در نتیجه ارتش این کشور دارای بیش از 1400000 هزار نفر سرباز و 800,000 نفر پرسنل رزروِ. این ارتش که دارای نیروهای زمینی زن و مرد آموزش دیده است که بزرگترین تولید کننده هواپیما و دارای 19 حامل هواپیماست. در صورتی که مجموع تعداد حامل های هواپیما در جهان 12 عدده. همچنین این کشور از تکنولوژی ریل جدید نیروی دریایی استفاده کرده و دارای 7500 سلاح هسته ای است. بنابراین تعجبی نداره که این کشور از جنگ جهانی دوم تا کنون از نظر نیروی ارتش در جهان حرف اول رو میزنه.

 

 

بنابراین برای مشخص کردن قوی ترین ارتش ها، باید بودجه ی دفاعی، قدرت نیرو ها، نیروی هوایی و دریایی و … رو در نظر گرفت. کشور هایی با ارتش قوی برای امنیت جهانی یک تهدید محسوب میشوند. همچنین این کشورها در روابط جهانی تاثیر مهمی هم دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

وحشتناک ترین تمرین های نظامی در بین کشورهای جهان

وحشتناک ترین تمرین های نظامی در بین کشورهای جهان : همه ی ما میدانیم که اکثرا در دوره های آ…