گرانترین عتیقه جات دنیا

گرانترین عتیقه جات دنیا :

سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. آیا میدانید که گرانترین عتیقه جات دنیا چی هستند و یا متعلق به چه کشورهایی هستند؟ عتیقه جات اشیایی کهنه و قدیمی هستند که میتوانید آنها را جمع آوری کنید که مشتاقان زیادی در سرتاسر دنیا دارد که جمع آوری این عتیقه جات را سرگرمی خود میدانند. زیبایی، قدمت و تاریخچه این اشیا ، زیبایی این وسایل است که این عتیقه ها را برای علاقمندان به آن، جذاب کرده است. یک ضرب المثل قدیمی است که میگوید هر چیز قدیمی، یک طلاست. با ما همراه باشید تا 10 تا از گران ترین عتیقه جات دنیای را مرور کنیم.

 

گرانترین عتیقه جات دنیا:

10. شمشیر ناپلئون

شمشیر ناپلئون

10 تا از گرانترین عتیقه جات دنیا

این شمشیر متعلق به ناپلئون است که یکی از بدنام ترین پادشاهان فرانسه بود. این سلاح قدرتمند دارای روکشی از کهرباست. ناپلئون جنگ های زیادی را با استفاده از این شمشیر پشت سر گذاشته، اما بعد از مدتی آن را به برادرش هدیه داد. این شمشیر به شکل منحنی است و طولی به درازای یک متر دارد. این شمشیر برای خیلی از مردم نماد قدرت است. شمشیر ناپلئون تا سال 1980 میلادی عده ی بسیاری را شکست داده است. دولت فرانسه این شمشیر را به عنوان یک سرمایه ملی معرفی کرده و بهای اون نیز تقریبا 6/4 میلیون دلار برآورد میشود.

 

9. ظرف مخصوص سوپ لوئی پانزدهم

ظرف مخصوص سوپ لوئی پانزدهم

10 تا از گرانترین عتیقه جات دنیا

این شی گرانبها به لوئی پانزدهم تعلق دارد. این ظرف یکی از گرانبهاترین ظروف دنیا به حساب میرود. لوئی پانزدهم نیز آن را به پادشاه آلمان و دانمارک پیش کش کرد. این ظرف در اصل یک کاسه سوپ خوری میباشد که با بهترین انواع کهربا ساخته شده است. این شی قدیمی و با ارزش در حال حاضر در آلمان قرار دارد و بهای فعلی اون 9/7 میلیون دلار است. به هر حال این ظرف یکی از زیباترین ظروف دنیا هم به شمار میرود.

 

8. کتابخانه و قفسه رومیزی کلاسیک

کتابخانه و قفسه رومیزی کلاسیک

10 تا از گرانترین عتیقه جات دنیا

این قفسه برای اولین بار در سال 1700 میلادی با دست ساخته شد. اگر چه سالها از عمر این کتابخانه میگذرد، اما تاثیر و زیبایی گرانبهای او، همچنان باقی مانده است. این قفسه با استفاده از چوب درخت ماهاگونی ساخته شده است.طول این اثر زیبای هنری 2.84 متر است. این قفسه توسط ویلیام بورگست طراحی شد. بهای فعلی اون برابر با 11/2 میلیون دلار پیش بینی میشود و همین رقم این را به یکی از گرانبهاترین کتابخانه ها و یا قفسه ها تبدیل کرده است. مهمتر از همه اینکه این کتابخانه قدمتی بالغ بر 250 سال دارد ولی همچنان محکم و استوار باقی مانده است.

 

7. تاج الماس

تاج الماس

10 تا از گرانترین عتیقه جات دنیا

الماس های این تاج یکی از مرغوب ترین الماس های دنیاست که در تاج مخصوص ملکه کاترینا دیده میشود. قیمت این تاج به گونه ای باورنکردنی برابر با 12/1 میلیون دلار است که دلیل اون قدمت بسیار زیاد اون و وجود الماس و مروارید های قیمتی در آن است. این تاج یک شاهکار قدیمی فوق العاده زیباست با برچسب قیمتی بسیار بسیار بالا.

 

6. ظرف امپراتوری مینگ

ظرف امپراتوری مینگ

10 تا از گرانترین عتیقه جات دنیا

هیچ چیزی نمیتونه با ظروف سرامیکی زیبا و چشم نواز چینی، به ویژه این کاسه ی قدیمی رقابت کند. این ظرف در دوران باستانی امپراتوری مینگ ساخته شده است. گفته میشود که سال ساخت اون زمانی بین سالهای 1368 و 1644 بوده. همانطوری که میدونیم چینی ها شهرت زیادی در ساخت آثار هنری سفالی و چینی دارند. این ظرف با استفاده از طلای 14 عیار طراحی شده و با این وجود ارزش بالای آن به دلیل طلای موجود در آن نیست. ارزش مادی اون به دلیل استفاده و کاربرد این ظرف است. این ظرف بهایی بیش از 14 میلیون دلار دارد.

 

5. فلاسک ماه

فلاسک ماه

10 تا از گرانترین عتیقه جات دنیا

فلاسک ماه یکی از گرانبهاترین فلاسک های دنیاست. مرواریدها و سنگ های قیمتی کم یاب و متنوعی در ساخت فلاسک به کار رفتند و پوششی از مینا اون رو پوشونده. این ظرف تقریبا در اواخر قرن هجده ساخته شد اما چگونگی ساخت او، منعکس کننده ی طراحی قرن پونزدهم است. به طور کلی فلاسک ماه یک اثر هنری چشم نواز است. اگر خواستار این اثر قدیمی شدید و تمایل به خرید آن را دارید، باید بدانید که بهای آن بیش از 15 میلیون دلار است.

 

4. شیپور جنگ قرن 11

شیپور جنگ قرن 11

10 تا از گرانترین عتیقه جات دنیا

این یادگار عتیقه و باستانی قدیمی ترین اثر موجود در این فهرست میباشد که پیشینه ساخت اون به اواسط قرن یازدهم برمیگردد. این شاهکار دیرینه که جلوه ای پر زرق و برق و چشمگیر دارد نخستین بار در جنگ ها مورد استفاده قرار میگرفت. اسم این اثر اولیفند است که یک سلاح جذاب و البته منسوخ شده است که همچنان میتوان آن را مورد استفاده قرار داد. قیمت این شیء قدیمی، مروارید های گران قیمت اون و طراحی فوق العاده با قیمت بسیار بالای اون مرتبط است. حتی دیدن چنین چیزی در خواب هم بسیار کمیاب است. تنها نمونه ای که از این سلاح قدیمی موجود است ارزشی به قیمت 16/1 میلیون دلار دارد.

 

3. جعبه بدمینتون لیختن اشتاین

جعبه بدمینتون لیختن اشتاین

10 تا از گرانترین عتیقه جات دنیا

جعبه بدمینتون لیختن اشتاین یک اثر هنری بسیار زیباست که بیشتر بخش های اون از طلا ساخته شده و صدها نوع جواهر و سنگ قیمتی در ساخت اون به کار رفته. این جعبه در اوایل قرن هجده ساخته شد و طول آن تقریبا 12 فوت برابر با 366 سانتی متر میباشد. هنوز هم ساعتی در بالاترین نقطه این جعله قرار دارد که همچنان فوق العاده کار میکند. این جعبه گرانترین قطعه در بین مبلمان در تمام تاریخ بوده و داستان های متنوع و پرماجرا در مورد سرگذشت این جعبه موجود است. به هر حال این جعبه بدون شک فوق العاده جذاب و  دیدنی است. در حال حاضر برای فروش موجود نیست اما در صورت موجود بودن، قیمت آن کمتر از 28 میلیون دلار نخواهد بود.

 

2. کتاب رمزنگاری شده لئوناردو داوینچی

کتاب رمزنگاری شده لئوناردو داوینچی

10 تا از گرانترین عتیقه جات دنیا

همه ی ما لئوناردو داوینچی رو به خوبی میشناسیم. او یکی از برترین هنرمندان و دانشمندی برجسته بود. این کتاب رمزنگاری شده در بردارنده بیشتر متون فنی و تکنیکی است که داوینچی در مورد تحقیقات علمی خودش نوشته است. تحقیقات علمی اون عمدتا بر ستاره شناسی متمرکز بود. این کدکس 36 صفحه ای کاملا به زبان ایتالیایی نوشته شده است و دربردارنده صدها تصویر میباشد که با دست کشیده شده است. در حال حاضر بیل گیتس، ثروتمندترین مرد دنیا مالکیت این کدکس را در اختیار دارد . بهای کدکس داوینچی بیش از 30 میلیون دلار است.

 

1. گلدان پادشاهی چینگ

گلدان پادشاهی چینگ

10 تا از گرانترین عتیقه جات دنیا

این گلدان سومین اثر از چینی های باستان در این فهرست میباشد. این گلدان در طی حاکمیت یک پادشاهی معروف و قدرتمند به نام پادشاهی چینگ ساخته شده است. پادشاهی چینگ اخرین پادشاهی سلطنتی در چین بود. چینی ها در طراحی این گلدان از ناب ترین نوع کهربا استفاده کردند. پیشبینی میشود که این اثر در سال های 1644 تا 1912 ساخته شده باشد. این گلدان فوق العاده خیره کننده ئ جذاب به ارزش 80/2 میلیون دلار گرانبهاترین اثر دنیا به حساب میرود.

 

همچنین بخوانید: خواندن این کتاب شما را دیوانه می کند

 

تمامی این اشیاء قیمت های نجومی دارند با اینحال ثروتمندان زیادی هستند که به دنبال خرید و به دست آوردن این عتیقه جات هستند. اگر شما توانایی خرید هر کدوم از این عتیقه جات را داشتید، حاضر بودید برای کدامشان این هزینه را پرداخت کنید؟

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

ابوالفضل قلی نژاد

ابوالفضل قلی نژاد

تخصص در زمینه ارز های مجازی ، ادیتور و متخصص تولید محتوی ساکن شمال کشور با 5 سال سابقه

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *