خانه متفرقه 10 تا از شغل های خطرناک دنیا
متفرقه - 10/03/1398

10 تا از شغل های خطرناک دنیا

10 تا از شغل های خطرناک دنیا :

سلام خدمات کاربران سایت تن تاپ. در این پست قصد داریم تا شما را با 10 شغل خطرناک دنیا آشنا سیازیم.

 

10. شغل خلبانی

خلبان
10 تا از شغل های خطرناک دنیا

خلبان شدن و پرواز بر فراز ابرها آرزوی خیلی از کودکان است. ولی از دور که به یک هواپیمای در حال پرواز نگاه میکنید، شاید به فشار سنگینی که یک خلبان تحمل میکند خبر نداشته باشید. گاهی ساعت ها بیداری و فشار باعث سردرد در خلبان میشود. موقعیت ها و شرایط اضطراری و همچنین اوضاع جوی نامساعد مانند بارندگی، طوفان و … استرس های زیادی را به خلبانان وارد میکند. ناگفته نماند که مهندسین پرواز نیز زمان زیادی را در معرض مواد شیمیایی هستند و نه فقط آنها بلکه خلبانان نیز در حین پرواز در کنار خطوط قوی برق به سر میبرند که با چشم غیرمسلح دیده نمیشود.

 

9. شغل پلیس

شغل پلیس
10 تا از شغل های خطرناک دنیا

بعد از خلبانی، پلیس شدن آرزوی خیلی از کودکان است. اما خیلی از از این آرزوها در بزرگسالی با دیدن دشواری شغل پلیس ها به فراموشی سپرده میشود. در خیابان های شلوغ بین ماشین ها ایستادن و ترافیک را هدایت کردن و یا در تعقیب و گریز خلافکاران و جنایتکاران شرکت کردن، از این حرفه، شغلی پر استرس میسازد که این استرس هم بر جسم و هم بر فکر و روح پلیس ها وارد میشود. بسیاری از پلیس ها در هنگام انجام وظیفه زخمی میشوند و صدمه میبینند.

 

8. قطع درخت و هیزم شکنی

قطع درخت و هیزم شکنی
10 تا از شغل های خطرناک دنیا

شاید خیلی تعجب اور باشد که این کار جزو مشاغل خطرناک به شمار میرود اما همین تعجب است که گاهی کار دست کارگر آن میدهد. فشار این کار به قدری زیاد است که گاهی فشاری که به جسم وارد میشود نادیده گرفته میشود. ضربات سنگین تبر و یا صدای بلند اره های برقی از یک طرف و کار کردن در محیط جنگلی مملو از حشرات و خزندگان این شغل را در ردیف شغل های خطرناک قرار داده است.

 

7. هنرنمایی با تمساح و بندبازی

بندبازی
10 تا از شغل های خطرناک دنیا

آیا شما این جرات را دارید که سر خود را به داخل دهان تمساح بگذارید؟ البته که نه و شاید هم در مقابل میلیون ها دلار راضی به انجام این کار هم نباشید. ولی بد نیست بدانید در باغ وحشی در تایلند این نوع هنر نمایی و یا به لفظی بازی با جان به نمایش گذاشته میشود.بند باز ها نیز با نمایش های خطرناکشان در واقع با جان خود بازی میکنند

 

6. سیم کش های هوایی

سیم کش های هوایی
10 تا از شغل های خطرناک دنیا

ممکنه اولین بار که این ادم ها را بالای سیم ها ببینید به چشم های خودتون شک کنید درحالی که واقعا این شغل مخاطره آمیز وجود دارد. این آدم ها که تعداد آنها بسیار کم است، فوق العاده در کارشون تخصص دارند. کار با کابل های فشار برق قوی و ارتفاع زیاد این شغل را در ردیف شغل های خطرناک قرار داده است.

 

5. معدنچی

معدنچی
10 تا از شغل های خطرناک دنیا

ساعت های زیاد در تاریکی و هوای بسته معدن ماندن و همچنین حوادث و اتفاقاتی شامل ریزش معدن و خفگی همیشه معدنچی ها را تهدید میکند.

 

4. سقف سازان و کارگران ساختمانی

سقف سازان و کارگران ساختمانی
10 تا از شغل های خطرناک دنیا

چیزی که شرایط کار را سخت تر میکند تنها قرار گرفتن در بلندی و جای خطرناک نیست. بلکه این کارگران باید وسایل زیادی را با خود حمل کنند. عجله اتمام کار این کارگران خطر این کار را بیشتر میکند. گرما و گاهی سرما، شرایط نامتعادلی که در آن قرار دارند همه مزید بر علت عجله در کارشان میباشد. در هر صورت یک بی احتیاطی کوچک میتواند حادثه ی بدی را رقم بزند.

 

3. شیشه پاک کن های آسمان خراش ها

شیشه پاک کن های آسمان خراش ها
10 تا از شغل های خطرناک دنیا

شما باید قدرت بدنی بسیار بالایی داشته باشید تا بتوانید در دبی شیشه پاک کن بشوید. یکی از این کارگرها بدون کمربند ایمنی، بدون کلاه ایمنی و درحقیقت بدون هیچ وسیله ای کار میکند و تنها به فکر برق انداختن به شیشه های ساختمان برای ساکنان ان است. این کارکنان در امارات هیچ اعتراضی به وضع کاری خود ندارند چون میدانند که در صورت اعتراض کارگر دیگری استخدام میشود.

 

2. آتش نشان ها

آتش نشان ها
10 تا از شغل های خطرناک دنیا

خیلی ها فکر میکنند که کار آتش نشان ها خاموش کردن آتش است، ولی آنان علاوه بر اطفای حریق، در تمام حوادث دیگر مثل سیل، زلزله، ریزش ساختمان و دیگر حوادث برای نجات جان انسان های دیگر حضور دارند. آتش نشانان به خاطر حرفه شان با حرارت زیاد آتش سر و کار دارند و ممکن است در ماموریت هایشان درچار سوختگی هم بشوند. خطر در این شغل به همینجا ختم نمیشود. اغلب آتش نشان ها باید از نردبان های بلند بالا بروند و همراه خود فردی را که میان شعله های آتش گیر افتاده است را بر دوش خود حمل کنند و پایین بیاورند. در این میان ممکن است از ارتفاع زیاد سقوط کنند و آسیب جدی ببینند و یا خوش شانس باشند و این حادثه جان سالم بدر ببرند.از سوی دیگر آتش نشان ها همیشه اماده باش هستند و حتی ممکن است در هنگام مرخصی نیز به خاطر یک حادثه سریعا به سرکار بازگردند.

 

1. خنثی کنندگان مین

خنثی کنندگان مین
10 تا از شغل های خطرناک دنیا

تا به امروز تشخیص دستی و بدون استفاد از ربات و ماشین بهترین روش برای کشف مین است. زیرا اگر بخواهیم خوش بین باشیم ربات های 80 درصد مین ها را کشف میکنند و این درحالی است که انسان ها تا 99/6 درصد را کشف میکنند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

10 تا از پرفروش ترین نوشابه های جهان

10 تا از پرفروش ترین نوشابه های جهان : سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. در این پست قصد داریم…