10 تا از عجیب ترین شغل های جهان
خانه متفرقه 10 تا از عجیب ترین شغل های جهان
متفرقه - 29/05/2019

10 تا از عجیب ترین شغل های جهان

10 تا از عجیب ترین شغل های جهان :

همیشه داشتن شغل های عجیب و غریب بد به نظر نمیرسد. گاهی میشود برای راحت ترین کارهای دنیا، پول خوبی هم دریافت کرد. این افراد استخدام میشوند تا عجیب ترین کاریهای دنیا را انجام بدهند و حتی برای انجام این کار ها، حقوق های قابل توجهی هم دریافت میکنند که البته بیشترشون کارهای سختی هم نیستند. با ما همراه باشید تا 10 تا از عجیب ترین شغل ها را مرور کنیم.

 

10. پرستار شترمرغ ها

پرستار شترمرغ ها
10 تا از عجیب ترین شغل های جهان

پرستاران جوجه شترمرغ ها استخدام میشوند که صبح تا شب بشینند و فقط آنهارا تماشا کنند تا با نوک های تیزشان همدیگر را زخمی نکنند یا راهی برای فرار کردن پیدا نکنند. با اینکه این کار بسیار ساده و آسان به نظر میرسد اما بسیار سخت است و تا حدودی هم خطرناک. جوجه های شترمرغ بسیار پرخاشگر بوده و نوک های خیلی تیزی دارند. اگر از طرف کسی که مراقبشان است، کوچکترین احساس خطری بکنند، به آن حمله و آن را به شدت زخمی میکنند. از همه بدتر اینکه چهره شخص رو به خاطر میسپارند و اگر چنین مشکلی پیش بیاید، پرستار جوجه شترمرغ ها رو روز بعد عوض میکنند. سختی بعدی این نشستن بدون تحرک و انجام ندادن کار میباشد. چون یک لحظه نمیشه از آنها غافل بود و دائم باید این جوجه ها را تماشا کرد. به همین خاطر است که بیشتر این پرستارها به صورت ساعتی استخدام میشوند و حتی ساعتی هفتاد دلار حقوق دریافت میکنند

 

9. گردآورنده حشرات

گردآورنده حشرات
10 تا از عجیب ترین شغل های جهان

وقتی قراره در یک فیلم از حشرات استفاده بشود، نوبت گرداورنده حشرات فرا میرسد. این افراد استخدام میشوند تا تعداد موردنظر از حشرات را جمع آوری کرده، غذای موردعلاقه آنها را فراهم کنند و پس از تحقیق و بررسی، بفهمند که هر حشره چه چیزی را دوست دارد و از چه چیزی میترسد. برای مثال آنها باید بدانند همانطور که مورچه ها عاشق خوردن دانه های شکر هستند، به همون اندازه عنکبوت ها از گرما میترسند؛ گرمایی مثل باد سشوآر. وقتی آنها این موضوعات را بدانند به خوبی میتوانند این حشرات را هدایت کرده و آنها را برای بازی در فیلم آماده کنند. همچنین باید مراقب تک تک این حشرات باشند تا در وسایل بازیگران نرفته و برای آنها مزاحمتی ایجاد نکنند. مسئولیت تمامی این کار ها با گردآورنده حشرات است، به همین خاطر بین 16 تا 32 هزار دلار در سال حقوق میگیرند. گردآورنده حشرات باید بتواند قبل از شروع فیلمبرداری حشرات خودش را تربیت کند و کاملا آمادشان کند. گروه نمیتواند برای چند حشره کوچک زمان زیادی صرف کند، پس مربی اونها باید تمامی تلاش خودش را به کار بگیرد.

 

8. تست کننده سرسره های آبی

تست کننده سرسره آبی
10 تا از عجیب ترین شغل های جهان

یکی دیگر از جذاب ترین کارهای دنیا، تست کردن سرسره های آبی، قبل از بازگشایی آنها به روی مردم است. این افراد استخدام میشوند تا این سرسره ها را از لحاظ میزان سر بودن، ایمنی و همچنین هیجان ارزیابی کنند و برای اینکار سالانه حداقل 34 هزار دلار حقوق دریافت میکنند. البته این کار میتونه تا میزان زیای برای آنها خطرناک باشد. زیرا این افراد اولین کسانی هستند که سرسره ها را مورد آزمایش قرار میدهند و ممکن است خطری خودشان را تهدید کند.

 

7. تمیز کننده آدامس

تمیزکننده آدامس
10 تا از عجیب ترین شغل های جهان

آدامس خیلی خوبه اما تا زمانی که در دهان انسان باشد نه کف خیابون، زیر کفش یا حتی زیر میز و صندلی. حالا اگر این اتفاق افتاد و کسی آدامس خودش را بیرون انداخت و یا جایی چسبوند، کار تمیزکننده های آدامس آغاز میشود. آنها آدامس های جویده شده را از کف خیابان ها، میز و صندلی ها، ورزشگاه ها و میزهای مدارس پاک میکنند و برای اینکار از دولت حقوق میگیرند. آدامس تمیز کن ها ماشین های خاصی دارند که مواد شوینده را با بخار فراوان و کمی آب مخلوط کرده و سطح مختلف را از شر آدامس چسبیده شده که تو فصل تابستون شل و چسبناک میشود و از سمتی به سمت دیگر کشیده میشود، پاک میکنند. بیشتر این تعداد تمیزکننده آدامس توی نیویورک هستند اما در شهر های دیگر آمریکا و انگلستان هم دیده شدند. آنها درآمدی در حدود 18 تا 40 هزار دلار در سال دارند.

 

6. تست کننده غذای حیوانات

تست کننده غذای حیوانات
10 تا از عجیب ترین شغل های جهان

خوردن غذای حیوانات اصلا قابل باور نیست. ممکن است باعث بیماری شده و یا حتی معده انسان قادر به هضم آنها نباشد. اما تست کننده غذای حیوانات خانگی اینکار را انجام میدهند و از این راه درآمد قابل توجهی هم دارند. این افراد غذای حیوانات را قبل از بسته بندی میچشند و کیفیت آنها را ارزیابی میکنند. درآمد سالانه تست کنندگان در سال جدود 30 تا 70 هزار دلار است. آنها تست میکنند که در غذاها از گوشت های استاندارد با کیفیت بالا استفاده شده باشد و بوی خوبی داشته باشد. این افراد به صاحبان شرکتهای تولید غذای حیوانات میگویند که حیوانات خانگی از این غذاها خوششان میاید یا نه. البته اونها مقداری بسیار کمی از غذا را تست میکنند. گوشت مصرفی در این کنسروها هم همان گوشت هایی است که برای مصرف انسانی مورد استفاده قرار میگیرد، با این تفاوت که از قسمت های پرچربی تر هستند.

 

5. صید دوچرخه

صید دوچرخه
10 تا از عجیب ترین شغل های جهان

آمستردام تنها شهر که میزان استفاده از دوچرخه در آن بسیار زیاد است و بیشتر مردم به جای استفاده از اتومبیل، دوچرخه سواری را ترجیح میدهند. به این ترتیب خیلی عادی است که تعداد دوچرخه های فرسوده در این شهر بسیار زیادتر از حد تصور باشد. اما متاسفانه اهالی این شهر به جای انداختن این دوچرخه های کهنه و زنگ زده در سطل زباله ها، انها را در دریاچه و کانال های شهر رها میکنند و به همین خاطره که شغلی برای صیدکنندگان دوچرخه به وجود اومده. انها هر روز با قایق به میان آبها میروند و دوچرخه صید میکنند. وسایل این صیادی بیشتر مواقع از طریق خود شهرداری در اختیار صدایان دوچرخه قرار داده میشود تا کانال ها و راه های آبی از این زباله های بزرگ و فرسوده که باعث آلودگی آب میشود پاکسازی شود. این شهر 165 کانال دارد که روی هم رفته بیشتر از صد کیلومتر مسافت دارند. هزاران دوچرخه در این کانال ها رها شده و بیرون آوردن تمامی آنها کار ساده ای به نظر نمیرسد. هر سال در حدود 15 هزار دوچرخه از کانال های آمستردام صید میشود. البته این تلاش و کوشش بی نتیجه هم نیست. صیادان دوچرخه میتوانند آنهارا تعمیر کرده و دوباره به فروش برسانند. یا اینکه دوچرخه یا قطعات آنهارا به شهرداری بفروشند و پول خوبی دریافت کنند. یک صیاد دوچرخه حداقل 30 هزار دلار در ماه درآمد دارد. همچنین بسیاری از افراد میتوانند این کار را به عنوان شغل دوم خود انتخاب کنند که هم تفریح و هم درامد حساب میشود.

 

4. خوابالوی حرفه ای

خوابالوی حرفه ای
10 تا از عجیب ترین شغل های جهان

کارمندهای شرکت ها اگر سرکار بخوابند و یا چرت بزنند اخراج میشوند. اما شغل جالب و عجیبی هم وجود دارد که فقط به درد خوابالوها میخورد. “خوابیدن حرفه ای”. اگر جزو کسانی هستید که خوب میتونید بخوابید و در خواب آرامش دارید، یکی از افراد مناسب برای استخدام در این سمت هستید. کار خوشی به نظر میرسد اما در واقع اینطور نیست. کسانی هستند که برای خوابیدن سالی 15 هزار دلار حقوق دریافت میکنند؛ اما این خوابیدن ساده و آسون نیست. آنها استخدام میشوند تا در زمان خواب بر روی آنها آزمایشات محتلف پزشکی انجام شود. در زمان خواب به آنها وسایل مختلفی از جمله دستگاه چک کردن ضربان قلب، بررسی کارکرد مغز و فشار خون متصل میشود. این کار برای کسانی که خواب سنگینی دارند کار ساده به نظر میرسد زیرا با اینکارها بیدار نخواهند شد و شاید راحت ترین راهی باشه توی زندگیشون که از طریق اون کسب درآمد کرده باشند.

 

 

3. صف نگهدار حرفه ای

صف نگهدار حرفه ای
10 تا از عجیب ترین شغل های جهان

تا زمانی که صف های مختلف برای اتوبوس، مترو، سینما و حتی رستوران ها وجود دارد؛ برای صف نگهدارها هم کار وجود دارد. آنها به جای کسانی که حال و حوصله ایستادن در صف های طولانی رو ندارند می ایستند و نوبتشان را نگه میدارند و در نهایت بین 25 تا 70 دلار دریافت میکنند. البته این پول بستگی به زمان ایستادن توی صف دارد. بسیاری از مردم در یک روز تعطیل به یک مرکز خرید میروند و میخواهند شام رو هم همانجا صرف کنند و یا به همراه خوانواده خود از دیدن یک فیلم در سینما لذت ببرند. اما باید زمان زیادی را صرف ایستادن در صف های طولانی را بکنند و روز خودشان را بیهوده هدر بدهند. به همین خاطره که یکی از این صف نگهدارنده ها رو استخدام میکنند و تا زمانی که نوبتشون بشه، خودشون به کار دیگر میپردازند.

 

2. هل دهنده

هل دهنده
10 تا از عجیب ترین شغل های جهان

هل دهنده ها هم یکی دیگر از عجیب و غریب ترین شغل های دنیا را دارند که بیشتر در چین، کره و ژاپن دیده میشوند. اون هم در ساعت های شلوغی صبح و بعدازظهر در مترو و خط آهن. این کارگران اولین بار در ایستگاه شین ژوکی ژاپن استخدام شدند که در آن زمان نظم دهنده ی مسافران استخدام میشدند و بیشترشون رو دانش آموزان و دانشجویانی تشکیل میدادند که به صورت پاره وقت بعد از مدرسه و دانشگاه در ایستگاه ها به کار مشغول میشدند. آنها در ابتدا تنها مسافران را برای سوار شدن راهنمایی میکردند، اما کم کم برای سریع شدن حرکت قطارها، مسافران را به درون قطار هل میدادند تا درها بسته شوند و قطار سریعتر به راه بیفتد. اما کم کم این کار دوم آنها اهمیت بیشتر پیدا کرد. اکنون این شغل در سراسر دنیا مشهور شده و متروی نیویورک هم که یکی از پر رفت و آمد ترین متروهای دنیا به حساب میاید، تعدای از این هل دهنده ها را استخدام کرده. این افراد در ژاپن، اوشیانا نامیده میشوند که به معنی هل دهنده افراد در قطاره. این افراده چیزی در حدود 25 دلار برای هر ساعت حقوق میگیرند و درآمد متوسط هرکدام از آنها در یک سال تقریبا برابر با هشتادهزار دلار میشود.

 

1. تست کننده های بو

تست کننده های بو
10 تا از عجیب ترین شغل های جهان

شاید این شغل یکی از عجیب ترین و ناشناخته ترین شغل ها در دنیا باشد. این افراد باید تمام اجسام و وسایلی که همراه با فضانوردان به فضا برده میشود را جمع آوری کرده تا بوی آنهارا تشخیص دهند. انها از این طریق میتوانند بوی های زیان آور را شناخته و فضانوردان را از خطرات احتمال قرارگیری در معرض آنها باخبر کنند. جورج به نام ابرردیاب ناسا شهرت دارد. در 35 سال گذشته کار او معرفی گازهای سمی و زیان اور به فضا نوردان بوده و به همین دلیل در ناسا به عنوان مامور بویایی مشهور است. جورج مسئولیت دارد فضانوردان را از مواردی که ممکن است باعث بیماری و حتی مرگ آنها شود آگاه کند. در واقع کار جورج درست مانند افرادی است که غذا و نوشیدنی های پادشاهان را میچشند تا از سمی بودن انها اطمینان حاصل کنند.تا به حال هیچکس در دنیا موفق نشده بیش از هفتصد نمونه مختلف رو استشمام کند و بیان کند، اما جورج اینکار را انجام داده و همین مسئله باعث شده تا به جورج لقب ابرردیاب داده بشود. بینی ناسا و بینی پیشگو از دیگر لقب هایی که جورج به آنها شهرت دارد. البته به غیر از جورج که توانایی و شغل منحصر به فردی دارد، افراد دیگری هم هستند که شغل تست بویایی دارند. از تست بوی آدامس گرفته تا تست بوی پوشک بچه. تست کننده های آدامس، آدامس های جویده شده را بو میکند که ببینند که آیا بوی مطبوعی دارند یا نه. این افراد حقوقی برابر با 19 تا 52 هزار دلار در سال دارند.

 

اگر شما شغل عجیب و غریب دیگری میشناسید که درآمد خوبی هم دارند برامون کامنت بزارین و اونها رو معرفی کنید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

10 ساعت گران قیمت دنیا

10 ساعت گران قیمت دنیا : لوکس، شیک، گران، عجیب و کلی صفت دیگر که میتوان به این شگفتی ساخته…