10 تا از خطرناک ترین بیماری ها

سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. در این پست قصد داریم تا به شما 10 تا از خطرناک ترین بیماری ها را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

10. بیماری سل

بیماری سل

این بیماری یک بیماری عفونی شایع می باشد که در بسیاری از موارد مرگبار است. این بیماری توسط میکرو باکتری هایی ایجاد می شود که معمولا به ریه ها حمله می کنند و طبق آخرین آمار، در سال حدود یک میلیون نفر به خاطر این بیمار جان خود را از دست می دهند.

همچنین بخوانید: می دانید اعدامی ها قبل از اعدام چه می خورند؟

 

9. زایمان زودرس

زایمان زودرس

زایمان زودرس وقتی است که نوزاد پیش از هفته سی و هفتم بارداری، متولد بشود که در سال حدود یک میلیون و صد هزار نفر به دلیل این مریضی جان خود را از دست می دهند.

 

8. بیماری دیابت

بیماری دیابت

دیابت یا بیماری قندی که باعث می شود هورمون های انسولین یک شخص بیمار در بدنش از بین بروند. این بیماری باعث مرگ حدود یک و نیم میلیون نفر در سال می شود.

 

7. بیماری های اسهالی

بیماری های اسهالی

بیماری های اسهالی وقتی است که فرد بیمار دست کم سه بار در روز دفع مدفوع روان یا مایع دارد که باعث می شود آب و نمک بدن کم بشود. وقتی این مریضی بیشتر از چند روز طول بکشد، بدن انسان کلی آب و نمک از دست می دهد که همون کم آبی باعث مرگ آن شخص می شود که در سال حدود یک و نیم میلیون نفر به خاطر همین مریضی جان خود را از دست می دهند.

همچنین بخوانید: 5 تا از ترسناک ترین مخلوقات اقیانوس

 

6. بیماری ایدز

بیماری ایدز

ویروس HIV به سیستم دفاعی بدن حمله می کند که بعدا باعث می شود حتی آن شخص مریض، فقط از یک سرماخوردگی کوچک جانش رو از دست بدهد. از سال 1981 تا الان که HIV رو شناسایی کردند، حدود سی و نه میلیون نفر جان خودشان رو از دست دادند و طبق آخرین آمار توسط بنیاد ایدز، روزانه 5700 نفر مبتلا به ویروس HIV می شوند و در سال ایدز باعث مرگ 1,550,000 نفر می شود.

 

5. سرطان تنفسی

سرطان تنفسی

شماره پنج لیست خطرناک ترین بیماری ها سرطان تنفسی است مثل سرطان نای، نایژه و ریه که باعث مرگ حدود 1,600,000 نفر در سال می شود. سه تا از عامل های اصلی سرطان تنفسی عبارت اند از سیگار کشیدن، تنفس دود دست دوم و سموم محیطی.

همچنین بخوانید: 14 نکته شگفت آور درباره ماریجوانا

 

4. عفونت دستگاه تنفسی تحتانی

عفونت دستگاه تنفسی تحتانی

این عفونت ها شامل ذات الریه، برونشیت و آنفولانزا است که در سال باعث مرگ 3,100,000 نفر می شود.

 

3. بیماری مزمن انسدادی ریه

بیماری مزمن انسدادی ریه

یکی دیگر از خطرناک ترین بیماری ها بیماری مزمن انسدادی ریه یا بیماری مزمن انسدادی شُش می باشد. بیماری مزمن انسدادی ریه یک بیماری ریوی می باشد که باعث تنگی نفس، سرفه و خلط سینه می شود. عامل اصلی این بیماری مصرف دخانیات می باشد و آلودگی هوا و وراثت، نقش زیادی در این بیماری ندارد. در سال حدود 3,100,000 نفر به خاطر این بیماری جانشان را از دست می دهند.

همچنین بخوانید: مرگ خودخواسته دختر هلندی

 

2. سکته مغزی

سکته مغزی

سکته مغزی وقتی اتفاق می افتد که خون رسانی به قسمتی از مغز دچار اختلال می شود و متوقف می شود. در سال حدود 6,700,000 نفر به خاطر این بیماری جان خود را از دست می دهند.

 

1. سکته قلبی

سکته قلبی

این یک بیماری فراگیر قلبی می باشد که در سنین بالا قربانیان زیادی دارد. هر ساله حدود 7,500,000 نفر جان خودشان را به خاطر سکته قلبی از دست می دهند.

همچنین بخوانید: بیماری هایی که به افراد قدرت ماورایی میدهد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *