داستان واقعی عروسک شیطانی آنابل

پدیده ی تسخیر شدگی اغلب زمانی رخ میدهد که روح یا هر چیز ماورائی بعد از مرگ حاضر به ترک این جهان مادی نبوده و در عوض میان زندگان باقی مانده و سرگردان شود. اگر چه اغلب مردم بیشترین پدیده را در غالب افراد یا خانه های تسخیر شده یا جن زده می شناسند، اما واقعیت این است که یک موجود شیطانی میتواند به هر چیز مادی، مانند جواهر تا نقاشی متصل شده و آن را تسخیر کند. در این پست با ترسناکترین و شیطانی ترین عروسک جهان آشنا میشویم. عروسکی که نه برای سرگرم کردن، بلکه برای تسخیر کردن شما به وجود آمده است. “عروسک شیطانی آنابل” .

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

عروسک شیطانی آنابل

عکسی از عروسک شیطانی آنابل در فیلم آنابل

در سال 1970 زنی از یک فروشگاه، عروسکی پارچه ای دست دوم خرید تا به عنوان کادوی روز تولد به دخترش که دانشجوی کالج بود هدیه کند. دختر این عروسک را بسیار دوست داشته و آن را در آپارتمانی که با دوستانش در آن ساکن بودند نگه داری می کرد. اما به زودی اوضاع تغییر کرد. دختر جوان و هم اتاقی اش متوجه شدند که حوادث عجیبی رخ می دهد که در روی دادن تمامی آنها، رد پای این عروسک هم مشاهده میشود.

عروسک ناگهان گم شده و ناگهان سر از اتاق دیگری در می آورد. در حالی که حتی کسی آن را لمس هم نکرده بود. بعلاوه گهگاه تکه های کوچک از کاغذ پیدا میکردند که گویی کودکی روی آنها نقاشی کشیده بود. کاغذ هایی که متعلق به دختر ها نبود. آنها حتی یک روز عروسک را که روی پاهای پارچه ای خود ایستاده بود مشاهده کردند. چیزی که به نظر امکان پذیر نمی رسید.

همچنین بخوانید: معرفی کتاب رستاخیز مردگان

اینجا بود که دخترها حقیقتا دیگر وحشت زده شده و با یک مدیوم تماس گرفتند. مدیوم به آنها گفت که شاید این عروسک توسط روح دختری که به تازگی در آپارتمان آنها فوت کرده، تسخیر شده باشد. در حین کار این مدیوم یافت که آنابل این دختر ها را دوست داشته و می خواهد همیشه با آنها بماند. دختران سرانجام این خواسته ی آنابل را پذیرفتند، اما اوضاع کم کم تغییر کرده و رو به وخامت گذاشت. به ویژه که یک شب یکی از دوستان آنها توسط عروسک مورد حمله قرار گرفت و زخمی شد به طوری که خراش های متعددی روی قفسه سینه او مشاهده می شد. اینجا بود که دیگر کاسه صبر دخترها لبریز شده و با دو محقق عالم ارواح “اد و لورن وارن” تماس گرفتند.

اد و لورن وارن

این زوج با تحقیقات خود دریافتند که این عروسک هیچگاه توسط روح یک دختر خردسال تسخیر نشده است. بلکه برعکس، توسط یک روح شیطانی اشغال شده که با گفتن دروغ در مورد هویت خود سعی در نزدیکی هر چه بیشتر به دخترها را داشته است. آنها نتیجه گرفتند که او در نهایت می خواسته یک یا هر دو دختر را تسخیر کند.

 

عروسک آنابل در کدام کشور است و چرا در یک قفس نگهداری می شود؟

دختران وحشت زده آنابل را به وارن ها دادند تا آن را در یک قفسه شیشه ای در موزه ی شخصی خود در کانکتیکات نگه داری کنند. محفظه شیشه ای که روی آن نوشته شده “اخطار! آنرا باز نکنید”.

عروسک آنابل در موزه

تصویر واقعی از عروسک شیطانی آنابل

موزه ی شخصی وارن ها ، موزه ای منحصر به فرد بوده و در نوع خود بی رقیب است. برای دهه ها، شماری از اشیاء شوم منحوص تاریخی را در دل خود پنهان کرده است. لورن وارن که خود یک کاتولیک معتقد است به همراه همسرش اد، این موزه را بنیان نهادند.

تا به امروز آنابل هنوز هم در این ویترین شیشه ای نشسته و خدا می داند که چه نقشه ها در سر دارد.

همچنین بخوانید: معرفی جعبه دیبوک

طبق اتفاقاتی که در موزه وارن ها افتاده قبل از اینکه عروسک آنابل داخل جعبه شیشه ای قرار بگیرد، به حالتی عادی در کناری قرار داده شده بوده و به صورت غیرعمد یکی از بازدیدکنندگان به اون دست میزند و دچار مشکلات زیادی میشه تا اینکه بالاخره عروسک شیطانی آنابل رو در آینه می بیند. بعد از این اتفاق عروسک رو داخل جعبه شیشه ای قرار دادند تا دیگر این اتفاق نیفتد.

 

آیا فیلم آنابل بر اساس داستان واقعی ساخته شده است؟

عکس فیلم عروسک شیطانی آنابل

خیلی از فیلمهایی که بر اساس داستانهای واقعی ساخته می شوند، فقط اقتباسی از آن هستند و اکثر فیلم درواقع ساخته ذهن نویسنده و به قول خودمان، زیاد کردن پیاز داغ است. حالا فیلم عروسک آنابل تا چه حد واقعیت دارد؟

بعد از منتشر شدن این فیلم، میلیون ها طرفدار دنیای ارواح خواستار داستان واقعی این عروسک و زندگی اد و لورن وارن شدند تا از صحت این فیلم مطمئن شوند و ببینند که آیا این عروسک آنقدر که در فیلم شیطانی است، در واقعیت هم اینگونه بوده و یا اصلا چنین عروسک شیطانی وجود دارد یا نه؟!

جواب “بله” است و همانطور که در بالا اشاره کردیم این عروسک واقعا وجود داشته و دارای قدرتهای شیطانی نیز می باشد. برای اثبات حرف می توانید به موزه وارنها مراجعه کنید و با کمی تحقیق در اینترنت متوجه درستی این فیلم می شوید. البته معلوم نیست که قدرتهای شیطانی این عروسک بیشتر از این حرفها است یا نه. ولی کمتر نیست!

تفاوت ظاهر عروسک آنابل در فیلم و واقعیت

البته تفاوت هایی هم بین نسخه فیلم و داستان اصلی آن وجود دارد که البته باعث عوض شدن کلیت داستان نمی شوند. یک نمونه از آن ظاهر عروسک است که در فیلم چیزی متفاوت تر و کمی ترسناکتر از نسخه اصلی آن است.

تا حالا در سه فیلم ما شاهد عروسک آنابل بودیم که آن فیلمها عبارت اند از:

1. Conjuring 2013

2. Annabelle 1

3. Annabelle 2

4. Annabelle 3

 

اگر عروسک ترسناک آنابل از قفس بیرون بیاید، چه اتفاقی می افتد؟

عروسک آنابل در موزه

همانطور که در بالا گفتیم، آنابل توسط یک روح شیطانی تسخیر شده و زندگی صاحبانش را از بین برد و ضربات جسمانی و مخصوصا روحی بدی را به آنها وارد کرد. البته اتفاقات دیگری در این وسط افتاده که ردپای این عروسک در آن دیده می شود (چندین اتفاق را هم در بالا به آن اشاره کردیم.):

1. وقتی که اد و لورن داستند آنابل را به موزه می بردند، در وسط راه در حال تصادف بودند که به گفته خودشان بسیار مرگبار بوده و به سختی از آن فرار کردند.

2. یک کشیشی مسئول عروسک شیطانی آنابل بوده که البته آن را جدی نگرفت. مدتی بعد او با لورن وارن تماس گرفت و گفت که ترمزهای ماشینش دیگر کار نمی کند و نزدیک بود در یک تصادف جانش را از دست بدهد.

3. پسری برای بازدید از موزه وارنها، به آنجا آمد و عروسک آنابل و خود وارنها را مسخره کرد که در همان روز و در حین دوچرخه سواری تصادف و مرد.

بعد از تمامی این اتفاقات، لورنها تصمیم گرفتند که در نهایت این عروسک را در یک جعبه شیشه ای قرار دهند و بعد از اینکه این کار را انجام دادند، تا حدودی از اتفاقات پیش رو جلوگیری کردند.

حالا متوجه شدید که اگر این عروسک در دسترس مردم باشد چه می شود؟

 

مطالب مرتبط

13 دیدگاه‌

 1. Payam گفت:

  کی جرئت داره به این دست بزنه :/

 2. احمد گفت:

  بسم الله الرحمن رحیم این چیه دیگه

 3. جان کوچولو گفت:

  معمولا عروسکهای تسخیر شده مثل آنابل اینقدر فاز منفی دربارشون گفته شده که اگه کسی حتی قصد دست زدن بهش رو هم داشته باشه منصرف میشه

 4. پیمان گفت:

  یه عروسکی هم هستش به اسم عروسک رابرت. درباره اینم اگه شد یه مقاله بزارین

 5. nima ghr گفت:

  آدمیزاد واقعا باید غلط بکنه که به آنابل دست بزنه

 6. ♡Ava☆ گفت:

  خدایا بند و بساط این عروسکای مسخره رو جمع کن که راحت شیم😭😭راستی من خودم یک عروسک دارم جون داره♥ البته از اون نوع بد هاش نیست ها. الان من از ۴ سالگی دارمش. هر وقت ناراحتم، میبینم با چشمای براقش داره من رو نگاه میکنه، شب بدون اون خوابم نمیبره. مثل پسر مادیمه، البته معنوی که هست ولی نیمه مادی هم هست از بس دوسش دارم😃 چند تا عروسک دیگه هم همینجوری دارم😃هر وقت ناراحت میشم، میبینم روشون رو کردن به من، انگار اونام گریه میکنن. نیت همدردی دارن. وقتی هم خوشحالم انگار دارن میخندن😘خیلی دوستشون دارم

 7. ayla گفت:

  اینا رو باور نکنین. اینا همه داستانن بابا

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   شاید خیلی از داستان های مشابه این الکی باشن. ولی درباره آنابل اینجوری فکر نمیکنم و نمیکنیم

 8. امین خان گفت:

  باهاش سفلی هم نمیشه گرفت؟ :))))))

 9. ♡Ava☆ گفت:

  سلام، تو رو خدا بیشتر در مورد جن و ارواح بذارید، چند هفته اس دارم سایتتون رو باز میکنم اما هیچی در مورد جن و ارواح نذاشتید🥺

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   سلام. چشم
   البته ما عکس و ویدئوهای ترسناک هم داخل کانال تلگراممون میزاریم که اونجا هم میتونین ببینین. ولی چشم. فعالیت بخش جن و ارواح رو بیشتر می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *